Oñatiko txapeldunak

URTEA TXAKURRA ARTZAINA NONGOA
1955 TXINO JOSE ITURBE ARRASATE (GIPUZKOA)
1956 BAT PATXI ARBAIZAGOITIA ORDUÑA (BIZKAIA)
1957 LISO JOXE EGIA MARURI (BIZKAIA)
1958 LAGUN JUSTO FURUNDARENA AMURRIO (ARABA)
1959 LAGUN JUSTO FURUNDARENA AMURRIO (ARABA)
1960 LAGUN JUSTO FURUNDARENA AMURRIO (ARABA)
1961 LAGUN JUAN RAMON FURUNDARENA AMURRIO (ARABA)
1967 TXABALA JABIER OKERANZA TERTANGA (ARABA)
1968 RIKI SERAFIN ETXENOBE MAÑARIA (BIZKAIA)
1969 RIKI SERAFIN ETXENOBE MAÑARIA (BIZKAIA)
1970 RIKI SERAFIN ETXENOBE MAÑARIA (BIZKAIA)
1971 TXAKUR RUFINO JAYO IURRETA (BIZKAIA)
1972 LIKA JOSEPH MIHURA ASKAIN (LAPURDI)
1973 MONTES JESUS ASPIAZU ZUATZA (ARABA)
1974 MASTIN JESUS ETXEBERRIA ZEANURI (BIZKAIA)
1975 MASTIN JESUS ETXEBERRIA ZEANURI (BIZKAIA)
1976 LABRIT PATXI ETXEBERRIA AMAIUR (NAFARROA)
1977 LABRIT PATXI ETXEBERRIA AMAIUR (NAFARROA)
1978 NABARRO PATXI OIARZABAL HERNIALDE (GIPUZKOA)
1979 NABARRO PATXI OIARZABAL HERNIALDE (GIPUZKOA)
1980 PASTOR JOSE A. ARRILLAGA EIBAR (GIPUZKOA)
1981 LISTA JOXE OSINALDE AZKOITIA (GIPUZKOA)
1982 XOLI JOXE URIEN ABADIÑO (BIZKAIA)
1983 PINTXE PATXI ETXEBERRIA AMAIUR (NAFARROA)
1984 TXIKI XABIER URIEN ABADIÑO (BIZKAIA)
1985 EDER JEAN MICHEL BIDARTE BANKA (BEHENAFARROA)
1986 BAT JOXE URIEN ABADIÑO (BIZKAIA)
1987 LAGUN MIGUEL ANGEL ELORDI MARKINA (BIZKAIA)
1988 LAGUN MIGUEL ANGEL ELORDI MARKINA (BIZKAIA)
1989 PERLA BERNARD LACOSTE TARBES (FRANTZIA)
1990 TXATI JOXE A. ARRILLAGA EIBAR (GIPUZKOA)
1991 TXATI JOXE A. ARRILLAGA EIBAR (GIPUZKOA)
1992 LABRI JEAN MICHEL BIDARTE BANKA (BEHENAFARROA)
1993 PERLA BERNARD LACOSTE TARBES (FRANTZIA)
1994 COLOMA JORDI MUXACH L’ESTARTIT (GIRONA)
1995 BAT JOXE URIEN ABADIÑO (BIZKAIA)
1996 COLOMA JORDI MUXACH L’ESTARTIT (GIRONA)
1997 TXIKI JOXE A. ARRILLAGA EIBAR (GIPUZKOA)
1998 ARGI ENRIKE MENDIGUREN OROZKO (BIZKAIA)
1999 XARPA JOXE URIEN ABADIÑO (BIZKAIA)
2000 ISAAC JEAN MARC CHICORP ARAMITS (FRANTZIA)
2001 NOIZARTE ENRIKE MENDIGUREN OROZKO (BIZKAIA)
2002 RIKI ENRIKE MENDIGUREN OROZKO (BIZKAIA)
2003 BIZKOR JOSE Mª JAUREGI ILLARDUIA (ARABA)
2004 RIKI ENRIKE MENDIGUREN OROZKO (BIZKAIA)
2005 BIZKOR JOSE Mª JAUREGI ILLARDUIA (ARABA)
2006 BIZKOR JOSE Mª JAUREGI ILLARDUIA (ARABA)
2007 BIZKOR JOSE Mª JAUREGI ILLARDUIA (ARABA)
2008 BIZKOR JOSE Mª JAUREGI ILLARDUIA (ARABA)
2009 BIZKOR JOSE Mª JAUREGI ILLARDUIA (ARABA)
2010 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA ARESO (NAFARROA)
2011 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA ARESO (NAFARROA)
2012 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA ARESO (NAFARROA)
2013 XINTXO JEAN PAUL IRIKIN ITSASU (LAPURDI)
2014 RIKI ENRIKE MENDIGUREN OROZKO (BIZKAIA)
2015 GAUA GILLES ETXEGOIEN DONAMARTIRI (BEHENAFARROA)
2016 ETXE MARZEL UHALDE ALDUDE (BEHENAFARROA)
2017 GAUA GILLES ETXEGOIEN DONAMARTIRI (BEHENAFARROA)
2018 GAUA GILLES ETXEGOIEN DONAMARIA (BEHENAFARROA)
2019 GAUA GILLES ETXEGOIEN DONAMARIA (BEHENAFARROA)